WWW: https://dobradiagnostyka.com.pl/
Dodano: 2020-09-02
Telefon: 570-040-055
Miejscowość: Gdynia
Adres: Armii Krajowej 44
Kod pocztowy: 81-366

Źródła:
https://dobradiagnostyka.com.pl/home,21,densytometria.html


Autor: Lidia Lis

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!http://dobradiagnostyka.com.pl/ - Badanie densytometryczne Gdańsk


Złamanie kości to bolesna przypadłość, czasami na długi czas utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Zazwyczaj jest wynikiem różnego rodzaju wypadków, jednak częstotliwość występowania złamań u danej osoby może być też spowodowana czynnikami indywidualnymi, jak chociażby słaba gęstość kości oraz nadmierna łamliwość układu kostno-stawowego, przekazywana genetycznie.

Aby upewnić się, że układ szkieletowy podtrzymujący całe ciało jest stabilny i nie ma zagrożenia, że jest on podatny na choroby typu osteoporoza, warto wykonać badanie densytometryczne. Mieszkańcy Gdańska i Gdyni mogą w tym celu skorzystać z opcji dostępnej na stronie internetowej dobradiagnostyka.com.pl. 

Z pewnością warto kontrolować stan swoich kości. Wiedza na ten temat pozwoli na zachowanie pełnej sprawności przez długi czas, bez względu na to, czy chodzi o wyczynowe poruszanie się na bieżni czy stadionie jako profesjonalny sportowiec, czy też wykonywanie standardowych, codziennych czynności.

Na trudności w tym drugim zakresie skarżą się zazwyczaj osoby starsze. Są one także najbardziej narażone na problemy z kośćmi z uwagi na fakt, że z wiekiem organizm przyswaja coraz mniej pożytecznych dla zdrowia elementów, także wapnia i minerałów. Dlatego też tak ważne jest, by w diecie seniorów było jak najwięcej produktów o zwiększonej zawartości istotnych składników odżywczych, w tym tych, które są odpowiedzialne za budowanie i regenerację układu kostnego. W przypadku braku poprawy parametrów wykonanego badania densytometrycznego należy wspomóc dietę odpowiednio dobraną suplementacją. 

Nie należy też obawiać się samego badania. Wykonywane obecnie w wielu punktach na terenie całego kraju, w tym także we wspomnianych wcześniej Gdańsku i Gdyni, do uzyskania pomiarów wykorzystuje cienki strumień niegroźnych  dla zdrowia pacjenta promieni RTV. Skanowanie umożliwiające określenie stanu kości trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesne. Mogą się mu poddać osoby bez względu na wiek i stan zdrowia. Nie jest polecane tylko kobietom oczekującym dziecka ze względu na możliwość uszkodzenia płodu.

 

 w pobliżu

Czerwona Skarbonka

Sopot

Kancelaria Adwokacka Tomasz Janik

Gdynia

Apteka GEMINI

Gdańsk