WWW: https://www.ocmer.com.pl/
Dodano: 2023-11-05
Telefon: 601956964
Miejscowość: Łódź
Adres: Kościuszki 80
Kod pocztowy: 90-437

Źródła:
https://www.ocmer.com.pl/hale-ocmer/hale-mieszane


Autor: Miłosz Krupa

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Hale przemysłowe żelbetowe czy stalowe – co wybrać?


Do budowy wielkopowierzchniowych obiektów najczęściej wykorzystuje się szkieletowe ustroje konstrukcyjne, które składają się z dźwigarów dachowych opartych na słupach. Główne elementy struktury budynku mogą być wykonane ze stali lub żelbetu. Który materiał wybrać?

Stal konstrukcyjna charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie oraz wyróżnia się sprężystością. Ustroje nośne są smukłe oraz lekkie, co sprawia, że konstrukcja może mieć dużą rozpiętość. Dodatkowo materiał można spawać, a to pozwala stworzyć elementy o różnym kształcie. Niestety, stal jest podatna na korozję. Na szybkość degradacji struktury wpływają różne czynniki, między innymi temperatura i wilgotność otoczenia czy działanie substancji chemicznych wykorzystywanych w procesach technologicznych. Do zabezpieczania szkieletów wykorzystuje się specjalne farby.

Żelbet składa się z betonu wzmocnionego stalowymi lub kompozytowymi wkładkami w formie użebrowanych prętów. Cechuje się niższą wytrzymałością od stali, przez co elementy muszą być masywniejsze w porównaniu do konstrukcji stalowej. Poza tym mają wysoką odporność na ogień i zazwyczaj nie wymagają dodatkowej ochrony przed działaniem pożaru, co gwarantuje bezpieczeństwo. Części budowli łączy się za pomocą betonu.

Hale przemysłowe żelbetowe oraz stalowe projektuje i buduje firma OCMER. Przedsiębiorstwo jest przygotowane na realizację w krótkim czasie nawet wyjątkowo dużych i skomplikowanych projektów. Szczegółowe informacje na temat oferty oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej.

Przed podjęciem decyzji warto porozmawiać ze specjalistą. Doświadczony fachowiec odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania.w pobliżu

Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk

Łódź

PROQRES POLAND Sp. z o.o.

Łódź

PodoNails Podologia i Stylizacja Usługi Mobilne

Łódź