WWW: https://www.artefakt.pl/
Dodano: 2023-08-17
Telefon: 882 530 801
Miejscowość: Wrocław
Adres: Powstańców Śląskich 5
Kod pocztowy: 53-332

Źródła:
https://www.artefakt.pl/blog/sem/zmiany-w-keyword-plannerze

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Zmiany w Keyword Plannerze - co to oznacza dla Twojego SEO?


 

Witajcie! Dziś chcielibyśmy porozmawiać o ostatnich zmianach w popularnym narzędziu dla profesjonalistów zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych - Keyword Plannerze. Jeśli więc jesteś zainteresowany optymalizacją treści na stronie i chcesz dowiedzieć się, jak te zmiany wpłyną na Twoje SEO, postanowiliśmy właśnie dla Ciebie przygotować ten artykuł. Czy jesteś gotowy? Zaczynamy!

Dla tych niezaznajomionych, Keyword Planner to darmowe narzędzie oferowane przez Google Ads, które pozwala marketerom i specjalistom SEO na badanie popularności słów kluczowych. Umożliwia to wybór odpowiednich terminów do optymalizacji treści swojej strony internetowej, co z kolei poprawia jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Od dłuższego czasu Keyword Planner był nieocenionym narzędziem w arsenale każdego specjalisty SEO, ale ostatnio zauważono pewne zmiany, które warto przyjrzeć się bliżej.

Czym są zatem te zmiany? Google zdecydował się na ograniczenie bezpłatnej konsumpcji danych z Keyword Plannera. Teraz, aby uzyskać pełen dostęp do szczegółowych statystyk słów kluczowych, konieczne jest posiadanie działającego konta Google Ads. Ta zmiana była dużym zaskoczeniem dla wielu osób, ponieważ narzędzie Keyword Planner było dostępne dla wszystkich, bez względu na to, czy miało się konto w Google Ads, czy nie. Teraz jednak aby korzystać z pełnej funkcjonalności, musisz mieć konto w Google Ads.

Dla wielu osób może to być rozczarowujące, ale trzeba pamiętać, że Google jest firmą, która musi generować dochód. Dostęp do Keyword Plannera nie jest już całkowicie darmowy, ale w zamian otrzymujemy znacznie więcej szczegółowych danych, które mogą przynieść większe korzyści naszej stronie internetowej. Teraz możemy analizować tendencje wyszukiwania, średnią liczność słów kluczowych i wiele innych statystyk, które pomogą nam lepiej zrozumieć naszą grupę docelową.

Teraz, gdy mamy już pełne zdjęcie sytuacji, warto przejść do tego, jak te zmiany wpłyną na Twoje SEO. Niepowiązane dane z Keyword Plannera mogą być niedogodnością, zwłaszcza dla tych, którzy polegają na dokładnych i aktualnych statystykach do opracowania strategii słów kluczowych. Jednak nie panikuj! Nadal istnieje sposób, aby skorzystać z Keyword Plannera bez konieczności posiadania pełnego członkostwa w Google Ads.

Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać Keyword Planner efektywnie, nawet bez pełnego dostępu:

1. Utwórz konto w Google Ads: Nawet bez konieczności płacenia za reklamy, rejestracja w Google Ads pozwoli Ci na uzyskanie dostępu do podstawowych informacji na temat słów kluczowych. To wciąż cenna wiedza, która może poprawić Twoje SEO.

2. Korzystaj z innych narzędzi do badań słów kluczowych: Istnieje wiele innych narzędzi dostępnych online, które oferują podobne funkcje do Keyword Plannera. Przeszukaj internet i znajdź inne darmowe lub płatne narzędzia, które pomogą Ci w badaniu i wyborze odpowiednich słów kluczowych dla Twojej witryny.

3. Analizuj wyniki wyszukiwania: Zamiast polegać wyłącznie na narzędziach, skup się na analizie wyników wyszukiwania samodzielnie. Odkryj, jakie pytania i tematy są popularne w Twojej branży i dostosuj swoją strategię słów kluczowych do tych informacji.

4. Konsultuj się z ekspertami: Jeśli masz trudności z optymalizacją swojej strony internetowej, nie wahaj się poradzić z profesjonalistą. Specjaliści SEO mają doświadczenie i wiedzę, które mogą Ci pomóc w dostosowaniu strategii słów kluczowych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wreszcie, nie zapominaj, że pomimo tych zmian, Keyword Planner pozostaje niezwykle wartościowym narzędziem dla specjalistów SEO. Chociaż teraz jest nieco bardziej ograniczony, wciąż daje wiele możliwości dla optymalizacji treści i zwiększenia widoczności twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Na zakończenie, bądź elastyczny i dostosuj się do zmian, które zaszły w Keyword Plannerze. Pamiętaj, że SEO to nie tylko narzędzia, ale także strategia i znajomość swojej grupy docelowej. Biorąc te zmiany jako wyzwanie, możesz nadal efektywnie zarządzać swoim SEO i czerpać z niego korzyści.

Dziękujemy, że poświęciliście swój czas na przeczytanie naszego artykułu. Mam nadzieję, że byliśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zmian w Keyword Plannerze i wpływu na Twoje SEO. Powodzenia z optymalizacją swojej strony internetowej i nie zapomnij, że jesteśmy tu, by Ci pomóc w każdej chwili!w pobliżu

Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska

Łódź

BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje

Wrocław

Modelim - Projektant wnętrz Irmina Szews

Bydgoszcz