WWW: https://iiyama-sklep.pl/
Dodano: 2023-03-20
Telefon: 77 442 71 64
Miejscowość: Opole
Adres: Technologiczna 2
Kod pocztowy: 45-839

Źródła:
https://iiyama-sklep.pl/blog/porady/porownanie-matrycy-va-i-ips

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czym charakteryzuje się matryca IPS?


Każda osoba, która stoi przed decyzją o zakupie monitora, ma do wyboru sprzęt z dwoma typami matryc: VA albo IPS. Obie technologie różnią się pomiędzy sobą, a więc warto dowiedzieć się, na czym te różnice polegają i na tej podstawie dobrać monitor spełniający oczekiwania użytkowe. 

Eksperci potwierdzają, że matryca IPS, nazywana fachowo In-Plane Switching, ma w sobie ciekłe kryształy, zamieszczone równolegle do siebie. Dla użytkowników oznacza to szerszy kąt widzenia oraz o wiele lepsze odwzorowanie kolorów. Tego typu matryca sprawdzi się u osób, które na co dzień wykonują standardowe prace biurowe z pomocą komputera oraz wśród użytkowników korzystających z komputera jedynie w czasie wolnym. Wyraźne kolory są znakiem rozpoznawczym ekranów mających tego typu matryce. 

Z kolei matryca VA, czyli  Vertical Alignment, ma kryształy ułożone w dowolnych kierunkach, nie tylko pionowo, ale też ukośnie. Poza dobrym odwzorowaniem barw umożliwia więc dodatkowo uzyskanie lepszej głębi czerni oraz wysoki kontrast. Ten typ matrycy polecany jest dla osób, które nie mają zbyt dużego budżetu, jak i sporych wymagań odnośnie do użytkowanego sprzętu.

Zapoznając się z charakterystyką matryc umieszczoną na stronie iiyama-sklep.pl szybko można rozeznać się w tym, jaka wersja będzie najlepsza pod kątem spodziewanego wykorzystania ekranu w przyszłości. Jeżeli ktoś zasugeruje się takim wyznacznikiem, to pewne jest, że podejmie właściwą decyzję. Dostosowanie monitora do własnych oczekiwań jest wyjątkowo istotne, a więc nie należy tej kwestii bagatelizować. Kiedy ktoś nie wie do końca, co powinien wybrać, to może skonsultować się z doświadczonymi ekspertami, którzy na co dzień zajmują się sprzedażą ekranów. w pobliżu

AZTECH

Kędzierzyn Koźle

Apteka Urtica

Kędzierzyn-Koźle

HSI Sp. z o.o.

Opole