WWW: https://iiyama-sklep.pl/
Dodano: 2023-03-18
Telefon: 77 442 71 64
Miejscowość: Opole
Adres: Technologiczna 2
Kod pocztowy: 45-839

Źródła:
https://iiyama-sklep.pl/blog/monitory-dla-graczy/jakie-ma-znaczenie-czas-reakcji-matrycy

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Jaki powinien być optymalny czas reakcji matrycy?


Przed zakupieniem monitora każdy powinien zastanowić się, jakie ma wymagania użytkowe. Jest to kwestia bardzo ważna, od której zależy zadowolenie z użytkowanego sprzętu. Ponadto jest to istotne z punktu widzenia zdrowia, ponieważ monitor nie może nadwyrężyć wzroku osoby, która na co dzień z niego korzysta. 

Jednym z kilku parametrów, które powinny być wzięte pod uwagę, jest czas reakcji matrycy, dookreślający, kiedy dokładnie piksele mogą zmienić swój stan, czyli jak szybko będą wyświetlały się kolejne klatki obrazu albo w jakim przedziale czasowym nastąpi zmiana jego koloru. 

Dystrybutor firmy IIYAMA udostępnia wiadomości w tym temacie na stronie iiyama-sklep.pl, wskazując przyszłym użytkownikom japońskich monitorów, czym powinni się kierować. Czytelnicy dowiedzą się, że należy wziąć pod uwagę wyznacznik taki jak GTG, czyli mierzeniu czasu pomiędzy występującymi odcieniami szarości. Przyjmuje się, że im krótszy jest czas reakcji monitora, tym jest to korzystniejsze. Oczywiście, wiele zależy od tego, kto dokładnie z danego sprzętu ma korzystać. Odmienne bowiem będą oczekiwania osób, które spędzają przy komputerze cały dzień, w biurze, a jeszcze inne, gdy ktoś potrzebuje monitora do gry, maksymalnie parę godzin w domu. 

Żeby lepiej się w tym rozeznać, warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje matryc, ponieważ każdy typ ma przypisany inny czas reakcji. Zaznajomienie się z krótką charakterystyką przyniesie lepsze rozeznanie w tym, co dla siebie wybrać. Tak naprawdę podczas doboru monitora liczą się więc prywatne preferencje, a głównie to, do jakich celów monitor ma być wykorzystywany. Eksperci bardzo szczegółowo to opisują, aby każdy mógł znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie użytkowe. w pobliżu

AZTECH

Kędzierzyn Koźle

Apteka Urtica

Kędzierzyn-Koźle

HSI Sp. z o.o.

Opole