Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Hale przemysłowe – co wpływa na cenę?


Budowa hali stalowej to poważne przedsięwzięcie, do którego należy się dobrze przygotować. Poza wybraniem odpowiedniej ekipy budowlanej warto również określić budżet. Jak to zrobić? Ile kosztuje stworzenie tego typu obiektu?

Oszacowanie ceny inwestycji jest trudne, ponieważ wpływa na nią wiele różnych czynników. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że większość kosztów determinują uwarunkowania prawne związane z rodzajem prowadzonej działalności. W zależności od przeznaczenia hali przepisy nakładają na przedsiębiorcę konkretne rozwiązania techniczno-materiałowe. Zupełnie inne parametry musi spełniać hala magazynowa, w której nie przebywają cały czas ludzie, a inne hala produkcyjna, gdzie codziennie znajdują się pracownicy, bowiem muszą mieć dostęp do pomieszczeń socjalnych i pracować w bezpiecznych warunkach.

Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób posadowienia obiektu. Niekiedy dostosowanie terenu do budowy okazuje się droższe niż sama hala. Wśród najczęstszych problemów z działką należy wymienić:

  • nośność (słabe parametry wytrzymałościowe mogą doprowadzić do konieczności wymiany gruntu pod fundamentami, zastosowania rozmaitych wzmocnień, wykonania palowania),

  • obecność niekontrolowanych nasypów (ze względów bezpieczeństwa wymagana jest wymiana gruntu),

  • szkody górnicze (aby zabezpieczyć budynek, należy wybrać masywniejsze fundamenty, zamontować dodatkowe ściągi fundamentowe, a sama konstrukcja musi być cięższa niż standardowa hala),

  • wody gruntowe (konieczna jest instalacja specjalnej izolacji przeciwwodnej lub zastosowanie odwodnienia drenażowego),

  • skażenie ziemi (należy przeprowadzić badania, które określą rodzaj skażenia i je zutylizować. Procedura powinna być zgodna z aktualnymi przepisami prawa i udokumentowana),

  • różnego typu nadziemne i podziemne instalacje (przesunięcie przewodów lub innych urządzeń może być trudne lub wręcz niemożliwe).

Decyzję o zakupie konkretnej działki warto omówić z fachowcem. Dobrym pomysłem jest wynajęcie specjalisty, który podda analizie grunt. Hale przemysłowe w dobrej cenie projektuje i buduje firma SOLID HALE. Pracownicy mogą przygotować bezpłatną wycenę na podstawie parametrów przesłanych przez klienta. Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej.


w pobliżu

Beauty-Art

Warszawa

Advantis

Warszawa

Centrum Medyczne MEDGEN

Warszawa