WWW: https://www.wroclawnotariusz.com.pl/
Dodano: 2023-03-25
Telefon: 71 377 10 18
Miejscowość: Wrocław
Adres: Żmigrodzka 83
Kod pocztowy: 51-130

Źródła:
https://www.wroclawnotariusz.com.pl/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Kancelaria notarialna we Wrocławiu - jakie zadania można zlecić jej przedstawicielom?


Notariusz to funkcjonariusz publiczny upoważniony do dokonywania różnego rodzaju czynności notarialnych, w tym sporządzania aktów prawnych. Dokumenty, jakimi się zajmuje, mogą być wykorzystywane w urzędach oraz sądach. Są nimi między innymi umowy kupna-sprzedaży nieruchomości oraz intercyzy. Specjalista spisuje protokoły, przechowuje nośniki danych oraz papiery wartościowe klientów i przeprowadza konsultacje. Udziela też porad prawnych związanych z czynnościami, jakich się podejmuje i współpracuje z klientami planującymi założenie działalności gospodarczej.

Na życzenie klientów prowadzi księgi wieczyste, związane z prawem majątkowym oraz przeprowadza postępowania egzekucyjne. Zazwyczaj dotyczą one działań komorniczych, których celem jest odzyskanie należności od dłużników. Notariusz sporządza też wspomniane intercyzy, potwierdzające rozdzielność majątkową małżonków, które mogą być tworzone zarówno przed ślubem, jak i po. Dokumenty tego typu nie tylko ograniczają, ale też niekiedy zwiększają wspólność majątkową osób będących w związku małżeńskim.

Najczęściej notariusz kojarzy się jednak ze sprzedażą i zakupem nieruchomości. I nic dziwnego, ponieważ przedsięwzięcia tego typu wymagają przygotowania stosownych dokumentów mających moc prawną. Akty notarialne, bo o nich mowa, zwiększają bezpieczeństwo transakcji oraz prawdopodobieństwo wywiązywania się z ustaleń. Kancelaria notarialna we Wrocławiu oferująca tego typu usługi prowadzi stronę wroclawnotariusz.com.pl.

Znajdują się na niej informacje na temat czynności, jakich podejmuje się specjalista oraz cennika. Notariusz w niej zatrudniony przygotowuje między innymi:

  • protokoły ze zgromadzeń wspólnot mieszkaniowych,
  • akty poświadczenia dziedziczenia,
  • testamenty mające moc prawną,
  • poświadczenia zgodności odpisów.

Przed udaniem się do kancelarii warto dowiedzieć się, jakie dokumenty należy ze sobą wziąć. Podstawą jest dokument potwierdzający tożsamość danej osoby, a niekiedy odpis aktu małżeństwa, numer KRS w przypadku spółek, numer księgi wieczystej oraz dane związane z własnościowym prawem do nieruchomości.w pobliżu

Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska

Łódź

BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje

Wrocław

Modelim - Projektant wnętrz Irmina Szews

Bydgoszcz