WWW: https://www.amc.com.pl/
Dodano: 2023-02-26
Telefon: 605043435
Miejscowość: Mników
Adres: Mników 389
Kod pocztowy: 32-084

Źródła:
https://www.amc.com.pl/PETZL/Sport/Uprzeze_11.html

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czy uprząż wspinaczkowa musi być dostosowana do rodzaju wspinaczki?


Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka uprząż do wspinaczki będzie najlepsza. Warto wiedzieć, że w sklepach można znaleźć kilka podstawowych modeli, które są przeznaczone do różnych aktywności. Co wybrać? Czy sprzęt zawsze musi być dobrany do konkretnego rodzaju wspinaczki?

Dla osób wybierających się w góry stworzono funkcjonalną uprząż biodrową, która jest w pełni regulowana, dzięki czemu można ją stosować przez cały rok. Grubość odzieży nie ma znaczenia. Natomiast na sztucznych ściankach sprawdzi się wersja sportowa. W przeciwieństwie do poprzedniej jest lżejsza i z reguły nie posiada regulacji, dlatego dobór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo ważny. Brak dodatkowych elementów konstrukcyjnych ułatwia użytkowanie, więc doskonale sprawdzi się u amatorów. Profesjonaliści wybierający się na wymagające trasy w zimie powinni zainwestować w uprząż skialpinistyczną. Artykuł niewiele waży i nie zajmuje dużo miejsca po spakowaniu. Poza tym sprzęt jest wyjątkowo mocny i pozwala na wygodny zjazd pomiędzy skałami. Istnieją również modele pełne, które stanowią połączenie uprzęży biodrowej z piersiową i są wykorzystywane przez osoby pracujące na wysokości. Konstrukcja umożliwia utrzymanie optymalnej pozycji w trakcie wykonywania skomplikowanych zadań.

Należy podkreślić, że uprząż wspinaczkowa powinna być dobrze dobrana do aktywności. Poszczególne modele różnią się wagą, liczbą uchwytów na akcesoria, więc korzystanie z wariantu niedostosowanego do rodzaju wspinaczki może być niewygodne. Ponadto różnice w konstrukcji mogą sprawić, że wspinanie będzie znacznie utrudnione, co zagraża bezpieczeństwu. Duży wybór różnego typu wyposażenia dla wspinaczy można znaleźć na stronie internetowej amc.com.pl.w pobliżu

Monitoring & IT

Kraków

PPHU "BU-MOR"

Oświęcim

Qubaglass

Rabka-Zdrój