WWW: https://dephos.com/pl
Dodano: 2023-01-21
Telefon: +48 502 023 042
Miejscowość: Zabierzów
Adres: Rodziny Poganów 63
Kod pocztowy: 32-080

Źródła:
https://dephos.com/pl/oferta/103-fotogrametria-bliskiego-zasiegu

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Fotogrametria naziemna – na czym polega?


Fotogrametria służy mierzeniu wymiarów obiektów za pomocą zdjęć. Ma wiele zastosowań, od pomiaru terenu po tworzenie modeli 3D w branżach związanych z architekturą, budownictwem i geografią. Technologie fotogrametryczne obejmują fotogrametrię lotniczą, satelitarną, naziemną, bliskiego zasięgu, a także z użyciem nowych technologii, takich jak LiDAR (technika geodezyjna oparta na laserze).

Technika naziemna wykorzystuje zdjęcia do ustalania wymiarów obiektu. Obrazy są wykorzystywane do tworzenia cyfrowych modeli terenu (DTM) lub cyfrowych modeli elewacji (DEM). Metoda jest stosowana w różnych gałęziach przemysłu, od budownictwa po geodezję. Przykładowe zastosowania fotogrametrii to:

  • tworzenie trójwymiarowych modeli budynków,
  • wykonywanie map topograficznych,
  • pomiar zmian w krajobrazie spowodowanych klęskami żywiołowymi, takimi jak powodzie czy trzęsienia ziemi.

Żeby zdjęcia zostały jednak wykonane z odpowiednią precyzją, która przekłada się na wiarygodność wyników, należy użyć do tego odpowiedniej technologii. Wysokiej jakości sprzęt niezbędny do wykonywania fotografii posiada firma opisana na stronie internetowej dephos.com. Jej specjalizacją jest między innymi fotografia bliskiego zasięgu, w której wykorzystywane są naziemne ortofotoplany. Dzięki ich dokładności istnieje możliwość wykrycia nawet najmniejszych uszkodzeń. Technika może być stosowana również w renowacji zabytków. Przedsiębiorstwo zajmuje się odpowiednią obróbką zdjęć, w tym między innymi wymiarowaniem detali oraz opracowaniem ujęcia pod względem jego dokładności. Daje to pewność co do tego, że pomiary wiernie odzwierciedlają konstrukcje poszczególnych obiektów.

Dzięki użyciu wysokiej jakości sprzętu każde zlecenie jest wykonywane w wyjątkowo krótkim czasie. W celu sprawdzenia, jakie dokładnie możliwości zapewnia fotogrametria naziemna, wystarczy udać się pod wskazany wcześniej adres internetowy. Pracownicy przedsiębiorstwa z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania. Poleca się również zapoznać z pozostałymi usługami.w pobliżu

Monitoring & IT

Kraków

PPHU "BU-MOR"

Oświęcim

Qubaglass

Rabka-Zdrój