WWW: https://galeco.pl/
Dodano: 2023-01-02
Telefon: 668 476 041
Miejscowość: Balice
Adres: Uśmiechu 1
Kod pocztowy: 32-083

Źródła:
https://galeco.pl/produkty/system-rynnowy-galeco-bezokapowy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dach
https://szpachelka.pl/jakie-rynny-wybrac-do-dachu-bezokapowego.html

Autor: Miłosz Krupa

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Dachy bezokapowe – co warto wiedzieć?


Obecnie dachy bez okapu cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko prezentują się nowocześnie, ale i są energooszczędne, więc ich montaż to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o ekologię i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Co warto wiedzieć na temat tej konstrukcji?

Na samym początku należy wyjaśnić, dlaczego w tradycyjnym budownictwie pokrycie dachowe posiada okap. Przede wszystkim wystający daszek umożliwia spływanie wody z dala od ścian, co chroni je przed opadami i zawilgoceniem. Poza tym rzeźbione krokwie mogą stanowić element dekoracyjny, który podnosi wartość budynku. Natomiast dachy bezokapowe są równe ze ścianą. Jednak brak dodatkowego, wystającego fragmentu nie musi oznaczać, że elewacja nie będzie chroniona przed deszczem. Aby zabezpieczyć budynek, warto zainwestować w dobrej jakości orynnowanie. Innowacyjne systemy rynnowe przeznaczone do tego typu konstrukcji oferuje przedsiębiorstwo Galeco.

Belki krokwiowe kończą się bezpośrednio na murze, więc układ rynien i rur spustowych z reguły znajduje się wzdłuż linii krawędziowej dachu, zaraz pod nimi. Instalacja jest przytwierdzona do deski czołowej lub krokwi. W niektórych przypadkach rynny podwiesza się na ścianie. Poza tym, dla większej ochrony ściany stosuje się również arkusz blachy, który montowany jest pod rynnami.

Na samym końcu należy zaznaczyć, że pokrycie dachowe bez okapu zapewnia o wiele lepszą szczelność niż tradycyjne rozwiązanie, dlatego też jest chętnie stosowane w domach drewnianych, energooszczędnych i pasywnych, ponieważ gwarantuje zachowanie dobrych parametrów cieplnych. Co więcej, brak daszka obniża koszt budowy nieruchomości, co również jest ważne. Dach bezokapowy sprawdzi się doskonale w miejscach o gęstej zabudowie, gdzie istnieje ryzyko przesłonięcia okien przez sąsiednie budynki.

Wybór konkretnego rodzaju dachu oraz systemu rynnowego warto omówić z doświadczonym specjalistą. Dzięki temu inwestor będzie mieć pewność, że konstrukcja dobrze spełni swoją funkcję.w pobliżu

Monitoring & IT

Kraków

PPHU "BU-MOR"

Oświęcim

Qubaglass

Rabka-Zdrój