WWW: https://www.aptekaurtica.pl/
Dodano: 2022-12-26
Telefon: 571-381-182
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Adres: Królowej Jadwigi 12
Kod pocztowy: 47-232

Źródła:
https://www.aptekaurtica.pl/leki-homeopatyczne-dla-kobiet-w-ciazy-i-pologu.html





Wystaw Komentarz





Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!



Homeopatia w ciąży - tak czy nie?


Z pewnością każdy słyszał powiedzenie mówiące, że ciąża nie jest chorobą. Jest to na pewno prawda, gdyż jest to naturalny stan fizjologiczny, tak naprawdę jednak stan ten wymaga odpowiedniego postępowania. Kobieta ciężarna w każdej chwili swojego życia musi mieć na uwadze fakt, że wszystko, co robi, co je i z czym ma kontakt, może mieć wpływ nie tylko na jej organizm, ale też na rozwijający się w jej organizmie płód. Nienarodzone dziecko przy tym jest niezwykle wrażliwe i nawet to, co zupełnie nie szkodzi jego matce, w przypadku płodu może dawać groźne konsekwencje, a nawet prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń i wad rozwojowych.

Co istotne, bardzo szkodliwe są nie tylko na przykład używki, ale też z pozoru całkiem niewinne leki, nawet te, które w normalnym stanie stosuje się bez żadnego zastanowienia. To między innymi dlatego kobiety w ciąży starają się na siebie uważać, nie chcąc narażać się na problemy zdrowotne, jakie wymagałyby stosowania leków. Niepolecane jest na przykład sięganie po środki przeciwbólowe, a nawet po preparaty na przeziębienie i grypę - na pewno nie można robić tego przypadkowo i najlepiej jest za każdym razem konsultować się z lekarzem. Ma to ogromne znaczenie, gdyż znane są w historii medycyny przypadki, w jakich nawet z pozoru niegroźne, łagodne substancje wpływały niekorzystnie na rozwijający się płód, prowadząc nawet do ciężkich uszkodzeń.

Ciężarnym zwykle zaleca się stosowanie naturalnych kuracji, mających zastępować chemiczne, a więc znacznie groźniejsze, leki. W ten trend dobrze wpisuje się homeopatia, która także w ciąży może być stosowana. Środki homeopatyczne zresztą są na tyle łagodne i stosuje się je w tak małych dawkach, że mogą być podawane nawet dzieciom.

Szeroki wybór takich preparatów można znaleźć na stronie aptekaurtica.pl, w aptece homeopatycznej. Co ciekawe, są one często nieopisane, a to dlatego, że leki homeopatyczne mają to do siebie, że w wielu przypadkach pomagają na praktycznie wszystkie dolegliwości, są zatem bardzo uniwersalne.



w pobliżu

AZTECH

Kędzierzyn Koźle

HSI Sp. z o.o.

Opole

HSI Sp. z o.o.

Opole