WWW: https://www.rehab.pl/
Dodano: 2022-12-04
Telefon: 785 752 225
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kluczborska 9
Kod pocztowy: 01--46

Źródła:
https://www.rehab.pl/choroby-i-objawy/rwa-kulszowa/rwa-kulszowa-leczenie-domowe/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Leczenie rwy kulszowej - na czym polega?


Zespół bólowy, który wywodzi się z dolnej części kręgosłupa, to przypadłość pojawiająca się na skutek ucisku na nerw kulszowy. Ma ona ostry przebieg i powoduje problemy ze schylaniem się i chodzeniem. Często towarzyszy jej mrowienie kończyn. Rwa kulszowa pojawia się na skutek mechanicznego nacisku uszkodzonego krążka międzykręgowego na korzenie nerwowe. Może występować u osób, u których występują zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Koniecznie jest wykonanie rezonansu magnetycznego, by rozpoznać to schorzenie.

Na stronie internetowej rehab.pl opisywane są najpopularniejsze metody stosowane u osób cierpiących na tę uciążliwą dolegliwość. W wielu sytuacjach pomocne jest wykonywanie ćwiczeń, które muszą być dobrane do rodzaju oraz stopnia zaawansowania problemu. Dzięki nim można złagodzić ból, wzmocnić mięśnie brzucha i kończyn dolnych, powiększyć otwory międzykręgowe i zmniejszyć ucisk na korzeń nerwowy. Rehabilitacja jest skuteczną formą leczenia. W niektórych sytuacjach koniecznie zastosowanie innych metod niż fizjoterapia. Interwencja chirurgiczna jest zalecana w przypadkach, w których występują objawy neurologiczne, uszkodzenie nerwu kulszowego, osłabienie mięśni lub paraliż nogi. Skuteczne leczenie rwy kulszowej wymaga dokładnej diagnostyki. Zazwyczaj zleca się rezonans magnetyczny. Na podstawie wyników badania można opracować plan terapii. Bardzo popularna jest fizjoterapia i wykorzystanie małoinwazyjnych metod. W niektórych sytuacjach specjalista wykonuje zastrzyki domięśniowe. Pomocny jest także masaż, który rozluźnia napięte mięśnie i redukuje ból. W cięższych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie operacji, której zadaniem jest odbarczenie korzeni nerwu kulszowego. Stosuje się ją tylko w sytuacjach, kiedy fizykoterapia, rehabilitacja i ćwiczenia nie przyniosły pożądanych efektów. 

Osoby skarżące się na ostry i promieniujący do nogi ból kręgosłupa zazwyczaj mają problemy z poruszaniem się. Tego typu objawy mogą świadczyć o rwie kulszowej, która wymaga interwencji lekarza. Specjalista przeprowadza badania i dostosowuje plan terapii indywidualnie do każdego pacjenta. Koniecznie jest zapoznanie się ze stanem zdrowia osoby chorej. Dzięki odpowiedniej diagnozie można zastosować techniki, które przyniosą ulgę w bólu i zmniejszą ryzyko ponownego pojawienia się dolegliwości.w pobliżu

Beauty-Art

Warszawa

Advantis

Warszawa

Centrum Medyczne MEDGEN

Warszawa