WWW: https://hsmedical.pl/
Dodano: 2022-11-11
Telefon: 786 86 80 32
Miejscowość: Tychy
Adres: Fabryczna 45
Kod pocztowy: 43-100

Źródła:
https://hsmedical.pl/szkolenia-z-uzycia-aed


Autor: Nina Baran

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Kurs AED – jak używać defibrylatora?


Umiejętność korzystania z AED może pomóc uratować komuś życie. Z tego względu tak wiele przedsiębiorstw zajmuje się organizacją szkoleń z używania tego typu urządzeń. Jak poprawnie używać tego typu urządzeń?

Zanim przystąpi się do RKO, należy wezwać pogotowie. Następnie powinno się sprawdzić, czy poszkodowany oddycha i czy puls jest wyczuwalny. Jeśli osoba nie oddycha, a bicie serca nie jest wyczuwalne, trzeba rozpocząć resuscytację. Kolejny krok to włączenie urządzenia, a także sprawdzenie, czy jest ono naładowane. Następnie użytkownik musi przymocować elektrody AED do klatki piersiowej. Powinny być one umieszczone kilka centymetrów powyżej i poniżej sutków. Należy upewnić się co do tego, że wszystkie przewody są podłączone oraz niepoluzowane. Powinno się także usunąć wszystkie przeszkody, takie jak na przykład ubrania czy zabrudzenia, które znajdują się pomiędzy elektrodą a skórą. Kolejny krok to naciśnięcie przycisku analizy. AED przeanalizuje rytm serca ofiary i powie, czy należy dostarczyć wstrząs. Jeśli jest on wymagany, osoba obsługująca sprzęt powinna wcisnąć odpowiedni przycisk. Po wyładowaniu, urządzenie ponownie zacznie analizować stan chorego. Obsługa dzisiejszych defibrylatorów jest prostsza dzięki komunikatom głosowym. Po kolei informują one osobę, która dokonuje resuscytacji, o kolejnych krokach do wykonania. Niemniej jednak przeszkolenie z tego zakresu jest niezwykle przydatne. Warto pamiętać o tym, że jest to wiedza bezcenna w codziennym życiu.

Chcąc zapisać się na kurs AED do sprawdzonej jednostki szkoleniowej, warto zapoznać się z ofertą przedstawioną na stronie internetowej hsmedical.pl. Kursy są prowadzone przez ratowników medycznych z certyfikatem ERC. Odbywają się w niewielkich grupach, co sprzyja efektywnemu przekazywaniu wiedzy wszystkim uczestnikom. Prowadzący dostarczają wiedzy w zakresie udzielania odpowiedniej pomocy dzieciom i dorosłym w razie nagłego zatrzymania krążenia. Pokazuje, w jaki sposób wykonywać poszczególne czynności, a także jak zapewnić sobie ochronę osobistą. Część teoretyczna obejmuje informacje na temat korzystania z urządzenia. Poza tym uczestnicy poznają wszystkie niezbędne podstawy prawne związane z niesieniem pierwszej pomocy. Każdy uczestnik kursu ma także możliwość przejścia treningu praktycznego pod okiem eksperta.w pobliżu

"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka

Katowice

SiApre

Dąbrowa Górnicza

MY WISH KATARZYNA SOWIŃSKA

Stary Broniszew