WWW: https://xmed-rtg.pl/
Dodano: 2022-10-14
Telefon: 507605104
Miejscowość: Ruda Śląska
Adres: Szpaków 33
Kod pocztowy: 41-705

Źródła:
https://xmed-rtg.pl/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Jak zapisać się na rentgen na Śląsku?


Nowoczesna medycyna opiera się w dużej mierze o odkrycia dokonane trafunkiem, w trakcie badań w obszarze niezwiązanym bezpośrednio z dziedziną, jaka najwięcej na nich zyskuje. Tak było np. w przypadku historii odkrycia mikrobów, penicyliny, radioaktywności, jak również - do pewnego stopnia - promieni X, nazwanych - od nazwiska ich odkrywcy -  promieniami Roentgena. 

Ponieważ fale wytwarzane przez aparaturę stosowaną do wykonywania badań RTG przenikają przez tkanki miękkie, łatwo jest przy ich pomocy dać szczegółowy obraz tkanki kostnej i innych ciał stałych w organizmie. Pozwalają na dostarczenie dowodów błędów lekarskich - np. pozostawienia nożyczek czy skalpela przez chirurga bądź jednego z jego asystentów w trakcie operacji wymagającej zastosowania metody inwazyjnej w procesie leczenia pacjenta. Możesz na nich ujrzeć kawałek szkła lub kamienia, jaki wbił ci się w kolano, kiedy miałeś kilka lat. Bywają użyteczne w kryminologii. Zdjęcia RTG służą jako podstawowy materiał, przy którego pomocy specjalista jest w stanie zdiagnozować chorobę u pacjenta. Dlatego nie należy w związku z nimi żywić żadnych obaw, ale poddać się konieczności ich przeprowadzenia, ilekroć zachodzi po temu uzasadniona przyczyna.

Pracownia Rentgenowska XMed Sp.z.o.o. w Rudzie Śląskiej wykonuje następujące rodzaje usług medycznych:

  • RTG płuc,
  • RTG klatki piersiowej,
  • RTG kolana,
  • RTG kręgosłupa,
  • RTG nadgarstka i dłoni.

Dzięki wykorzystaniu w medycynie właściwości promieni odkrytych przez niemieckiego uczonego, w wielu rozmaitych sytuacjach staje się możliwe docieczenie, co w trawie piszczy, w tym wypadku, co jest przyczyną dolegliwości, na jakie uskarża się pacjent. Uszkodzenia ciała i zmiany patologiczne należy traktować serio, a przeważnie ich identyfikacja jest niemożiwa bez zastosowania sprawdzonej od ponad stu lat metody, jaką stanowi rentgen. Na Śląsku wielu pacjentów miało do tej pory możliwość wykonania badań przy pomocy nowoczesnego urządzenia w pracowni ulokowanej w budynku Rudzkiego Centrum Medycznego "Szpakmed". Aparatura firmy Pausch, pochodząca z 2017 roku i bazująca na zaawansowanej technologii wykorzystuje promieniowanie jedynie w minimalnym stopniu, dając przy tym nienaganny obraz określonych partii organizmu. 

Prześwietlenie się nie wymaga wielkiego wysiłku, a przynosi naprawdę spore korzyści.

 w pobliżu

"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka

Katowice

SiApre

Dąbrowa Górnicza

MY WISH KATARZYNA SOWIŃSKA

Stary Broniszew