WWW: https://tdmtarasy.pl/
Dodano: 2022-07-19
Telefon: 600 802 002
Miejscowość: Pszczew
Adres: Żwirowa 11
Kod pocztowy: 66-330

Źródła:
https://tdmtarasy.pl/oferta/tarasy-drewniane/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Taras_(architektura)
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Drewniany taras - jaki rodzaj materiału?


Decydując się na taras wokół domu, należy przemyśleć wiele kwestii. Kluczowy jest dobór powierzchni do potrzeb oraz zamówienie odpowiednich materiałów do wykończenia. Aby zapewnić sobie zarówno estetyczny wygląd, jak i wieloletnią wytrzymałość, warto wybrać jako podstawowy surowiec drewno. Sprawdza się ono w niemal każdym typie budownictwa, od rustykalnego po nowoczesny. Świetnie się prezentuje i daje sporo możliwości aranżacji przestrzeni, co jest istotne, zwłaszcza jeśli posiada się dzieci i przeznaczenie tarasu zmienia się wraz z potrzebami rodziny.

Dla wielu osób pomysł z drewnianym tarasem wydaje się być chybiony z uwagi na konieczność częstego wykonywania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Owszem, taka nawierzchnia wymaga pewnych starań w zakresie konserwacji, jednak można tak powiedzieć o każdym innym sposobie wykończenia, nawet uznawanych za najprostszą i uniwersalną opcję płytkach. Drewno należy regularnie zabezpieczać przed wnikaniem w jego strukturę wilgoci, ale zabieg ten można przeprowadzać raz do roku, a na co dzień dbać jedynie o czystość za pomocą odkurzania i przemywania niewielką ilością wody. Tak chroniony surowiec będzie przez długi czas cieszył oko i pięknie się prezentował. 

Decydując się na taras z drewna, warto pamiętać, że jest to zwykle inwestycja na lata, więc jej cena zwykle nie jest niska. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wytrzymałość takiego materiału (o ile będzie odpowiednio pielęgnowany) to nawet kilkadziesiąt lat, można sobie przeliczyć, jaki byłby koszt położenia i utrzymania wspomnianych płytek czy innego rodzaju wykończeń. Nieprzeliczalny w takiej sytuacji jest przede wszystkim efekt wizualny. Taras drewniany wygląda o wiele bardziej elegancko i stylowo niż najładniejsze, najdroższe flizy. 

Aby mieć pewność, że wybrana konstrukcja okaże się trafionym pomysłem, należy wybrać odpowiedniego realizatora, który zadba o sprowadzenie materiałów i o ich sprawny montaż. Swoje usługi w tym zakresie poleca firma TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna z Pszczewa. Jej pracownicy zapraszają do odwiedzenia strony przedsiębiorstwa, gdzie można znaleźć szeroki wybór propozycji na przydomowy taras. Podejmują się wykonania nawierzchni nie tylko z drewna, ale także z imitującego go, równie wytrzymałego kompozytu.w pobliżu

Gabinet Stomatologiczny Dent

Poznań

Ratajewski Domy Szkieletowe

Rydzyna

Ratajewski Domy Szkieletowe

Rydzyna