WWW: https://fitnessplatinium.pl
Dodano: 2022-07-15
Telefon: 12 312 03 00
Miejscowość: Kraków
Adres: Lea 116
Kod pocztowy: 30-133

Źródła:
https://fitnessplatinium.pl/blog/zakwasy-wszystko-co-wypada-o-nich-wiedziec/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Zakwasy - jak im zapobiegać?


Osoby aktywne fizycznie często skarżą się na bóle mięśniowe, które pojawiają się po intensywnym wysiłku. Dolegliwości te mogą utrudniać normalne poruszanie oraz wykonywanie ćwiczeń. Nie są one spowodowane żadnymi kontuzjami i zwykle ustępują po kilku dniach. Na stronie internetowej fitnessplatinium.pl dostępne są informacje na temat tego, czym są zakwasy i jakie są mechanizmy ich powstawania. Można tu znaleźć także rady, jak poradzić sobie z tą dolegliwością. Problem ten dotyka głównie osób nieprzyzwyczajonych do intensywnych ćwiczeń. Może również wystąpić u ludzi, którzy za bardzo obciążają ciało podczas treningu.

Skutecznym sposobem na to, by zapobiec dolegliwościom bólowym, jest wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Stretching działa uelastyczniająco i świetnie sprawdza się w przypadku osób, które regularnie wykonują różne aktywności. Nie należy zapominać także o rozgrzewce, która jest obowiązkowa przed każdym treningiem. Dzięki temu można przygotować mięśnie do wysiłku  i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Sportowcy często sięgają również po suplementy zawierające aminokwasy, których przyjmowanie może zapobiec  występowaniu bolesności mięśni. Bardzo ważna jest regeneracja organizmu. Należy zadbać o odpowiednią porcję odpoczynku i zbilansowaną dietę. Osoby, które są aktywne fizycznie, powinny właściwie rozplanować  trening i powoli zwiększać obciążenia. Dzięki temu mogą przyzwyczaić ciało do wysiłku i zmniejszyć ryzyko występowania bólu mięśni.

Przyczyną pojawiających się na skutek mikrourazów lub stanu zapalnego zakwasów jest intensywny wysiłek fizyczny. Osoby, które czują dyskomfort, powinny rozważyć stosowanie suplementów, zadbać o regenerację i rozgrzewkę. Treningi powinny być wykonywane systematycznie. Należy stopniowo zwiększać poziom trudności. Pomocne w łagodzeniu bólu są ciepłe kąpiele i wizyty w saunie. Intensywny wysiłek może przyczyniać się do zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej. Istnieją jednak proste sposoby, by zapobiegać występowaniu uciążliwych dolegliwości.w pobliżu

Monitoring & IT

Kraków

PPHU "BU-MOR"

Oświęcim

Qubaglass

Rabka-Zdrój