WWW: https://www.prd-fs.pl/
Dodano: 2022-01-25
Telefon: +48535951939
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Adres: Rejowska 99
Kod pocztowy: 26-110

Źródła:
https://www.prd-fs.pl/nasza-oferta/urzadzenia-gasnicze-gazowe/fm-200-du-pont.html

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Układ gaśniczy FM-200 – w jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?


Dobór stałego systemu gaśniczego musi uwzględniać zarówno stopień zagrożenia pożarowego w danym pomieszczeniu, jak i szereg innych czynników. Wśród nich jednymi z istotniejszych jest to, czy w chronionym wnętrzu przebywają ludzie oraz czy znajdujące się tam przedmioty mogą mieć kontakt z pianą i płynem. W przypadku pomieszczeń, w których pracuje personel, najlepszym rozwiązaniem są urządzenia gaśnicze bazujące na gazach obojętnych, takich jak argon czy azot.

Systemy Inergen czy Argonit oferowane przez świętokrzyską firmę PRD Fire Solutions są bezpieczne również dla urządzeń elektrycznych, przedmiotów wartościowych czy dokumentów. Gazy obojętne to niejedyna opcja – wśród propozycji jest też bardzo skuteczny preparat FM-200.

Mieszanka gaśnicza znajdująca się w tym układzie bardzo szybko tłumi ogień. Taki efekt jest możliwy dzięki dwutorowemu działaniu. Środek przede wszystkim przerywa reakcję łańcuchową potrzebną do rozprzestrzenienia się pożaru, ale jednocześnie obniża temperaturę. Dzięki temu tuż po wykryciu niebezpieczeństwa przez czujniki temperatury lub dymu system zaczyna działać, chroniąc maszyny oraz blokując ogień.

Układ zawierający ten gaz to najlepsza opcja dla serwerowni, archiwów, galerii sztuki czy muzeów. Aby system mógł skutecznie tłumić pożar, chronione wnętrze musi być szczelne. Pozwoli to na szybkie rozprowadzenie środka i jego utrzymanie w powietrzu przez wymagany okres czasu. Środek gaśniczy serii FM uznawany jest za bardzo dobry zamiennik halonu. Magazynowany jest w stanie ciekłym w stalowych butlach doprężonych azotem, ale rozpylany jest już w formie gazu.

Na stronie internetowej firmy można się zapoznać także z innymi proponowanymi technologiami. Są wśród nich:

  • system Novec 1230 bazujący na mieszankach gazów,
  • urządzenia do gaszenia dwutlenkiem węgla,
  • system Aqua Mist do gaszenia mgłą wodną,
  • systemy redukcji tlenu i inertyzacji azotem,
  • układy do gaszenia aerozolami serii AS i AR.

Klienci mogą liczyć nie tylko na pomoc w doborze odpowiedniego układu, ale także na jego montaż oraz późniejszą konserwację i serwis.w pobliżu

EKO-FILTR Zbigniew Włudyga

Końskie

Midas s.c. Usługi Zarządcze i Konsultingowe

Kielce

techpro.pl

Kielce