WWW: https://www.wolstal.com/
Dodano: 2021-10-28
Telefon: +48 613 071 111
Miejscowość: Poznań
Adres: Obornicka 330
Kod pocztowy: 60-689

Źródła:
https://www.wolstal.com/ekspertyzy-i-opinie-techniczne/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Opinia techniczna - konieczność czy zbędny wydatek?


Wiele osób, szczególnie młodych małżeństw dysponujących ograniczonym budżetem, na swoje pierwsze lokum mieszkalne wybiera dom z drugiej ręki. Taka decyzja podyktowana jest przede wszystkim kwestiami finansowymi, a także możliwością ewentualnych przeróbek, które można zastosować w budynku według uznania nowych właścicieli. Jest to atrakcyjna opcja. Nieco starsze budownictwo jest uznawane za stabilne i wykonane z dobrej jakości materiałów, więc konstrukcja domu zazwyczaj jest trwała i nie wymaga dużych nakładów, jeżeli nie planuje się znacznej rozbudowy lub przebudowy obiektu, a wszelkie zmiany dotyczą jedynie kosmetyki wnętrz. Sytuacja staje się poważniejsza, gdy dom ma być poddany znacznym zmianom. Wtedy konieczna jest zlecona kompetentnemu wykonawcy opinia techniczna, czasem także ekspertyza. Dzięki temu można określić możliwości budynku oraz jego wytrzymałość. To ważne informacje, jeśli dom ma stanowić bezpieczną oazę dla przyszłych użytkowników oraz nie generować w krótkim czasie bardzo wysokich kosztów naprawczych.

Choć cena tego rodzaju usług nie należy do niskich, bezwzględnie warto je wykonać, aby mieć pewność, że dom podczas prac remontowych nie zawali się bądź nie zajdą inne, równie przykre sytuacje. Weryfikacja stanu fizycznego obiektu obejmuje nie tylko warstwę zewnętrzną, ale także wewnętrzną, w tym takie kwestie, jak zużycie materiału, z którego powstała konstrukcja nośna, stropy, podtrzymanie dachu czy wszelkie łączenia. Daje to rzetelny, zgodny ze stanem faktycznym oraz bardzo istotny przy planowaniu budżetu remontowego wgląd w strukturę domu, w tym uwidocznienie wszelkich braków, które należy poprawić. 

Opinia lub ekspertyza techniczna powinna być przeprowadzona przez specjalistę dysponującego zarówno odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, jak i sprzętem pomiarowym. Najlepiej wybrać jako realizatora firmę, której pracownicy od lat działają na rynku i mogą pochwalić się dobrą opinią wśród klientów. Polecanym wykonawcą jest WOLSTAL. Jego kadra chętnie podejmuje się zróżnicowanych świadczeń w zakresie badania stanu budynków różnego przeznaczenia dla odbiorców prywatnych oraz biznesowych. Chcąc realizować zlecenia na najwyższym poziomie, do każdej ekspertyzy podchodzą indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem. Działają zgodnie z aktualnymi wymogami polskiego ustawodawcy.w pobliżu

Gabinet Stomatologiczny Dent

Poznań

Ratajewski Domy Szkieletowe

Rydzyna

Ratajewski Domy Szkieletowe

Rydzyna