WWW: https://sop-psychoterapia.pl/
Dodano: 2021-03-16
Telefon: 797 408 351
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Emilii Plater 18a
Kod pocztowy: 43-300

Źródła:
https://sop-psychoterapia.pl/uslugi/psychoterapia-malzenstw-oraz-par-hetero-i-homoseksualnych/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Psychoterapia par online - https://sop-psychoterapia.pl/


Jedną z głównych specjalności ośrodka opisanego na stronie internetowej Sop-psychoterapia.pl jest prowadzenie terapii par. Mogą zgłosić się tam zarówno małżeństwa, jak i osoby niebędące w zalegalizowanych związkach, w tym również pary homoseksualne. Ośrodek oferuje możliwość spotkań w swojej siedzibie, jak również spotkania przez Internet.

Psychoterapia par online to coraz popularniejsza forma, wybierana przede wszystkim ze względu na wygodę i bezpieczeństwo. Nie różni się ona zasadniczo od tradycyjnej terapii i ma postać spotkań z oboma partnerami jednocześnie. Podczas pierwszej wizyty każdy z nich przedstawia z własnego punktu widzenia problem, nad którym chce pracować wspólnie ze swoim partnerem czy partnerką. Następnie para razem z terapeutą określa cel, jaki chce osiągnąć. Może to być np.:

  • poprawienie wzajemnej komunikacji w związku,
  • lepsze wyrażanie swoich uczuć,
  • zbudowanie większej bliskości z partnerem,
  • poznanie swoich wzajemnych oczekiwań oraz potrzeb,
  • nauka konstruktywnego rozwiązywania problemów, jakie pojawiają się we wzajemnych relacjach,
  • spojrzenie na siebie z perspektywy drugiej osoby i lepsze zrozumienie jej uczuć oraz myśli,
  • nauka najważniejszych zasad funkcjonowania w małżeństwie czy związku nieformalnym oraz pełnienia w nim określonych ról.

W trakcie terapii partnerzy stopniowo dążą do osiągnięcia ustalonego wspólnie z terapeutą celu. Ważne jest, aby uważnie słuchali siebie nawzajem i aby stosowali wskazówki zaproponowane im przez psychoterapeutę. By terapia odniosła oczekiwany sukces, każdy z partnerów powinien być w nią zaangażowany w równym stopniu. 

Spotkania w ramach psychoterapii par online odbywają się regularnie co tydzień lub co 2 tygodnie. Warunkiem wzięcia udziału w każdej wizycie jest wpłata ustalonej kwoty na konto ośrodka. Ceny spotkań nie są wygórowane.

Czas trwania całego procesu terapeutycznego jest zróżnicowany i zależy m.in. od złożoności problemów, z jakimi zgłasza się konkretna para. Długość terapii warto wstępnie określić na pierwszym spotkaniu, ale czas ten można później skrócić lub wydłużyć w zależności od potrzeb pacjentów.w pobliżu

"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka

Katowice

SiApre

Dąbrowa Górnicza

MY WISH KATARZYNA SOWIŃSKA

Stary Broniszew