WWW: https://zwrotair.pl
Dodano: 2019-07-26
Telefon: +48 661 509 058
Miejscowość: Wrocław
Adres: Piłsudskiego 74
Kod pocztowy: 50-020

Źródła:
https://zwrotair.pl/


Autor: Nina Baran

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Zwrot pieniędzy za opóźniony lot


Według statystyk jedną z najczęstszych przyczyn odwołanego lub opóźnionego lotu jest pogoda. Zmienne warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na decyzję przewoźnika. W takiej sytuacji zobowiązany jest on zapewnić pasażerom darmowy posiłek i napój, a jeśli lot zostanie przesunięty na kolejny dzień, powinien zaoferować im nocleg, wyżywienie i transport do hotelu. Jeśli Twój lot był opóźniony co najmniej trzy godziny, wówczas możesz ubiegać się o odszkodowanie w wysokości od 250 do 600 euro, w zależności od długości trasy. Tyle z teorii. Jak wygląda to wszystko w praktyce? Niestety, większość ludzi nie wie, jakie przysługują im prawa w tym zakresie, a sam przewoźnik niechętnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w tym z wypłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia za zniszczony czy zagubiony bagaż. W jakiej sytuacji zatem można ubiegać się o zwrot pieniędzy za opóźniony lot?

Sytuacje nadzwyczajne, które nie wynikają z winy przewoźnika, jak: strajk kontrolerów lotu, klęski żywiołowe, atak terrorystyczny czy wspomniane wyżej złe warunki pogodowe, nie dają podstaw do ubiegania się o odszkodowanie. Natomiast jeśli opóźnienie lotu nastąpiło z powodu:

  • usterki technicznej samolotu,
  • wymiany części,
  • strajku pracowników linii lotniczych,

wówczas można złożyć wniosek o rekompensatę z tytułu utraconych pieniędzy. Warto nadmienić, że taki proces jest żmudny, męczący i bardzo stresujący dla osób, które nie mają doświadczenia w pozasądowym dochodzeniu swoich praw. W wielu przypadkach taka sprawa niestety kończy się na sali sądowej. Zazwyczaj wtedy pasażerowie wycofują się z dalszej walki, obawiając się kosztów sądowych, jakie mogliby ponieść z tytułu przegranego procesu. Jeśli natomiast lot został opóźniony z winy przewoźnika, a on uchyla się od wypłaty odszkodowania, możesz skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się na co dzień tego typu sprawami. Na stronie internetowej zwrotair.pl dowiesz się m.in.

  • W jakim czasie należy złożyć wniosek reklamacyjny,
  • Jak odpowiednio wypełnić wniosek o odszkodowanie,
  • Jakie dokumenty będą wymagane do wszczęcia procedury odszkodowawczej,
  • W jakiej sytuacji masz prawo do odszkodowania w przypadku odmowy wejścia na pokład, odwołanego lub opóźnionego lotu.


w pobliżu